بازگشایی مدرسه

کلیدواژه ها: بازگشایی مدارس ، علامه مجلسی، دبیرستان مجلسی

از روز دوشنبه 1ول آذر 1400 دبیرستان مجلسی بصورت حضوری کلاس های خود را تشکیل خواهد داد.
 به استناد دستورالعمل ستاد ملی مقابله با کرونا اول آذر ماه فعالیت آموزشی و پرورشی تمام مدارس، مقاطع و دوره های تحصیلی فراگیر خواهد شد و شاهد فعالیت حضوری مدارس خواهیم بود؛ براساس همین دستورالعمل دانش آموزان مقطع متوسطه اول و مقطع ابتدایی نیز آموزش خود را به صورت حضوری از اول آذرماه شروع خواهند کرد.

 زمان هر جلسه آموزش حضوری در مقطع ابتدایی ۴۵ دقیقه و در مقطع متوسطه اول و دوم ۶۰ دقیقه خواهد بود؛ بدیهی است که زمان استراحت بعد از هر جلسه حضوری ۱۵ دقیقه می باشد.
پس از حضوری شدن فعالیت مدارس، آموزش غیر حضوری الزامی نخواهد داشت  هرچند توصیه می‌شود از ظرفیت شبکه شاد در آموزش های مکمل و رفع اشکال استفاده شود.
با شروع فعالیت بازگشایی مدارس حضور دانش‌آموزان در مدرسه ضروری خواهد بود و به عبارتی اصل بر آموزش حضوری خواهد بود مگر اینکه دانش آموزی عذر موجه یا بیماری زمینه ای داشته باشد که پزشک معالج توصیه کرده باشد.
چنانچه دانش آموزی به دلایل موجه امکان حضور در مدرسه را نداشته باشد (به استناد بند فوق) باید فرایند آموزش را از سایر روش ها پیگیری نماید و مدارس تکلیفی برای آموزش غیر حضوری این قبیل دانش آموزان نخواهند داشت هرچند چنانچه مدرسه امکان کمک و مساعدتی داشته باشد بلامانع است.
 


تاریخ انتشار: 1400/08/30